• دوشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - 2019 July 22
کد خبر: 294657
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۹:۱۲

پرسپولیس می‌تواند آسیا را سورپرایز کند

دیدار تیم های پرسپولیس تهران و الوحده امارات

رئیس آکادمی باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه این آکادمی 4 بازیکن به تیم بزرگسالان تحویل داده است، گفت: این پرسپولیس می‌تواند آسیا را سورپرایز کند.

به گزارش چه نیوز، مصطفی قنبرپور در گفتگو با سایت باشگاه پرسپولیس افزود: ما سال گذشته تمرینات را کمی دیر شروع کردیم ولی با این وجود به رغم آنکه مشکلات زیادی که از قبل وجود داشت، در نهایت نتایج قابل قبولی در تمام رده‌ها کسب کردیم و منحنی رشد تیم‌ها در تمام جهات مثبت بود اما شرایط برای این فصل متفاوت است. به موقع تمرینات را شروع کردیم و الان بچه‌ها چند ماه است تمرینات، اردوها و بازی‌های دوستانه را پشت سر می‌گذارند. بازیکنان مستعدی هم جذب تیم‌های پایه شده‌اند.

وی ادامه داد: برای این فصل هم اهداف مشخصی داریم که ادامه برنامه‌های سال قبل است. برای ما مسائل اخلاقی هم از نظر حرفه‌ای و هم اجتماعی اهمیت دارد و اینکه همه با تمام وجود برای پرسپولیس تلاش کنند. نکته دیگر کشف و پرورش استعدادهایی است که پرسپولیس و به ویژه تیم اصلی از آن بهره بگیرند. هدف دیگر ما کسب نتیجه و پیشرفت در جدول مسابقات است. سال گذشته در هر سه زمینه عملکرد خوبی را شاهد بودیم که نتیجه آن ایجاد یک شرایط باثبات بود. برای فصل جاری، تیم‌های ما مدعی‌تر در میدان حاضر خواهند شد و قطعا در مسیر پیشرفت و در کسب نتایج به دنبال کسب سهمیه حضور در رقابت‌های لیگ کشوری هستیم.

مدیر آکادمی فوتبال پرسپولیس در ارتباط با این مساله که بخشی از پتانسیل تیم امید پرسپولیس به عنوان تیم دوم باشگاه در اختیار تیم اصلی قرار دارد و تاثیر این مساله روی کسب نتایج خاطرنشان کرد: ما در حال حاضر یکی از مربیان خیلی خوب رده‌های پایه تهران را در تیم امید در اختیار داریم. واقعیت هم این است که وقتی، قسمتی از پتانسیل تیم نباشد این مساله روی نتایج و موقعیت آن تاثیر می‌گذارد. از این رو ممکن است در این بخش از اهداف در تنگنا قرار بگیریم اما فراموش نمی‌کنیم که هدف و فلسفه اصلی کار تیم‌های پایه، شناسایی و پرورش بازیکنان است. همین حالا چهار بازیکن را به تیم اصلی معرفی کرده‌ایم که مورد توجه یک مربی در سطح برانکو ایوانکوویچ قرار گرفته است، این یک موفقیت است. طاهرخانی سال قبل به تیم اصلی راه پیدا کرد. احسان حسینی هم از بازیکنان پایه پرسپولیس است و حسین پور و محمد امین اسدی هم توسط آکادمی باشگاه و مربیان تیم امید شناسایی و جذب شدند و الان در تمرینات بزرگسالان حاضر می‌شوند تا جایی که نظر آقای برانکو جلب شد.

قنبرپور تصریح کرد: مساله دیگر این است که بدون هیچ تعارفی ویترین باشگاه، تیم اصلی است. کار را در تعامل با آقای برانکو پیش می‌بریم. قطعا جلسه‌ای خواهیم داشت. اگر صلاح بدانند، این بازیکنان در مقاطعی برای کمک به تیم امید می‌آیند اما اولویت اول تیم بزرگسالان است و خوشحالیم چهار بازیکن از تیم‌های امید و جوانان ما به تیم اصلی معرفی شده‌اند. البته درویش‌وند هم بازیکن رده سنی امید است ولی از جانب ما به تیم بزرگسالان نرفت.

وی تصریح کرد: من اعتقاد دارم ما حداقل سه، چهار بازیکن دیگر هم داریم که می‌توانند خود را به سطح لازم برای حضور در تمرینات تیم اصلی برسانند ولی کار آسانی نیست. مثلا بازیکنی داشتیم که خیلی دنبال این مساله بود، اما بعد از یک سال انتظار درست چند روز قبل از موعد مقرر، خسته شد و اگر نرفته بود، الان با بزرگسالان در حال تمرین بود. البته کار در پرسپولیس آسان نیست و بازیکنی می‌خواهد که جدای از فن فوتبال و شرایط بدنی از نظر روحی و فکری هم در بالاترین حد باشد. در حال حاضر حضور نفراتی که گفتم انگیزه خوبی را در رده‌های پایه ما ایجاد کرده است ما در تیمهای پایه هیچ کس را به زور نگه نمی داریم. یک نفر هر قدر فوتبالش خوب باشد ، اگر شیفته پوشیدن این پیراهن نباشد به کار ما نمی آید. ما قرار نیست در پرسپولیس فقط بازیکنی بسازیمکه بتواند خوب فوتبال بازی کند. فاکتور های مهم زیاد دیگری هم وجود دارد.همین امر در رده های پایه هم پرسپولیس را از سایر تیم ها جدا می کند.

وی درباره اینکه گفته می‌شود پرسپولیس با توجه به توقعات بالا و حضور ستاره‌ها نمی‌تواند به جوان‌ها میدان بدهد، گفت: من با برانکو در بحرانی‌ترین شرایط کار کردم. در آن شرایط، سخت بود که او به جوان‌های کم تجربه‌تر میدان بدهد ولی این تمایل را در او می‌دیدم. چه کسی فکر می‌کرد او اینطور به طاهرخانی توجه کند. همه می‌گفتند علون‌زاده می‌رود تا لیست خالی شود ولی دیدیم برانکو پشت او ایستاد. دیدیم در مقابل از دست دادن بازیکنی مثل رضائیان که کمتر مربی حاضر است از او بگذرد به محرمی میدان داد و در روزهایی که کمتر کسی باور می کرد، گفت که یک سورپرایز دارد. به نظرم جوان‌ها در تیم فقط باید دو کار انجام بدهند. یکی اینکه صبور باشند و دیگر اینکه از نفرات اصلی بهتر شوند. حتی شاید لازم باشد یک سال را برای کسب تجربه صبر کنند.

قنبرپور درباره ارزیابی خود از شرایط تیم اصلی پرسپولیس اظهار داشت: شاید از نظر سخت افزاری از قدرت‌های آسیا عقب‌تر باشیم اما این پرسپولیس خود را به حدی رسانده است که بتواند این فاصله را با توانایی خود جبران کرده و در آسیا خودنمایی کند. فوتبال رو ندارد ولی من خوشبین هستم . توان و پتانسیل این تیم را در حد سورپرایز کردن آسیا می‌دانم. کار گروهی، بها دادن به جوان‌ها و بسیاری مسائل در این پرسپولیس شعار نبوده و در عمل از سرمربی تیم و مدیریت دیده شد. خیلی مهم است که این بچه‌ها هم مدت‌ها است با هم بازی می‌کنند و به خود باوری رسیده‌اند. من به این تیم امیدوارم.


تازه ترین اخبار ورزشی در مجله خبری چه نیوز+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://www.mehrnews.com/news/4029432/پرسپولیس-می-تواند-آسیا-را-سورپرایز-کند
بازدید: 93

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top