• شنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 15
کد خبر: 297382
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸

به خاطر محیط فرهنگی موزه‌ها از سلاح استفاده نمی‌کنیم

سردار امیر رحمت الهی فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی کشور

رئیس یگان حفاظت و میراث فرهنگی ناجا گفت: مراسم اختتامیه دوره آموزش تخصصی ضابطین خاص قضایی ویژه کارکنان یگان حفاظت " صبح امروز در موزه ملی برگزارشد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار امیر رحمت الهی گفت: دوره آموزش خاص نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی در حال برگزاری است امروز اول مردادماه نخستین دوره به پایان می‌رسد. در این دوره نیروهای یگان به صورت خاص آموزش‌های تخصصی را فرا می‌گیرند و از لباس و تجهیزات نوین یگان حفاظت میراث فرهنگی ناجا رونمایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یگان حفاظت میراث فرهنگی ضابط قوه قضائیه است، گفت: نیروهای این یگان ضابط قضایی محسوب شده و به عنوان ضابط مشغول فعالیت در حوزه خود هستند. اگر نیروهای این یگان از سلاح استفاده نمی‌کنند، دلیلی نمی‌شود که آنها ضابط قوه قضائیه نباشند. به دلیل اینکه فضاهای موزه‌ها و اماکن گردشگری، کاملاً فرهنگی است سعی می‌کنیم اسلحه مأموران یگان حفاظت دیده نشود.

رحمت الهی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت حفاری‌ها در بافت قدیمی شهرگفت: در حال حاضر ارتباط خوبی با مراکز استان‌ها برقرار شده است و پلیس در جریان اکثر حفاری‌های غیرمجاز قرار گرفته و با این تخلفات برخورد می‌کند.


تازه ترین اخبار اجتماعی و حوادث در مجله خبری چه نیوز+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 1

منبع: http://www.mehrnews.com/news/4038511/به-خاطر-محیط-فرهنگی-موزه-ها-از-سلاح-استفاده-نمی-کنیم
بازدید: 73

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top