• دوشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 18
کد خبر: 297538
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۷:۳۲

تولید نفت اوپک افزایش یافت - کاهش پایبندی به روح توافق

اوپک

آمار حاکی از آن دارد که تولید نفت اوپک در ماه جاری میلادی به بیش از ۳۳ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت که نشان از کم رنگ شدن پایبندی کشورها به توافق اوپک دارد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از اویل پرایس، انتظار می رود تولید نفت اوپک در ماه جاری میلادی به دنبال افزایش تولید نفت عربستان سعودی، نیجریه و امارات متحده عربی در مقایسه با ماه قبل از آن یعنی ژوئن روزانه ۱۴۵ هزار بشکه افزایش داشته باشد که این موضوع حاکی از کمتر شدن پایبندی کشورها به توافق اوپک دارد.  

در همین حال «دانیل گربر» مدیر اجرایی «پترول لوجستیک» در «ژنو» گفت: پیش بینی می شود تولید نفت اوپک در ماه جاری میلادی به بیش از ۳۳ میلیون بشکه در روز برسد.

همچنین مدیر یکی از شرکت هایی که عرضه نفت اوپک را توسط تانکرها رصد می کند، گفت: برآورد می شود که حجم نفت اوپک در ماه جاری میلادی به نسبت نیمه نخست سال جاری میلادی بطور میانگین بیش از ۶۰۰ هزار بشکه در روز افزایش داشته باشد.

بر همین اساس، اوپک هفته گذشته اعلام کرد تولید نفت این سازمان در ماه گذشته میلادی بطور میانگین ۳۲.۶۱ میلیون بشکه در روز بوده که در مقایسه با ماه قبل از آن یعنی «می» به دنبال روند صعودی تولید نفت لیبی، نیجریه، عراق و عربستان روزانه ۳۹۳ هزار بشکه افزایش نشان می دهد.  

بر اساس منبع ثانویه، تولید نفت خام عربستان سعودی در ماه گذشته میلادی با افزایش ۵۱ هزار و ۳۰۰ بشکه در روز به ۹.۹۵۰ میلیون بشکه در روز رسیده است.

 تولید نفت لیبی در ماه گذشته میلادی با افزایش ۱۲۷ هزار بشکه در روز به روزانه ۸۵۲ هزار بشکه رسید؛ ضمن اینکه این رقم برای نیجریه با افزایش ۹۶ هزار و ۷۰۰ بشکه در روز به ۱.۷۳۳ میلیون بشکه در روز است.

بر اساس اعلام آژانس بین المللی انرژی،  پایبندی کشورهای اوپک در ماه گذشته میلادی با رسیدن به ۷۸ درصد، کمترین سطح ممکن از ابتدای سال جاری میلادی را تجربه کرده است.


تازه ترین اخبار اقتصادی در مجله خبری چه نیوز+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://www.mehrnews.com/news/4038497/تولید-نفت-اوپک-افزایش-یافت-کاهش-پایبندی-به-روح-توافق
بازدید: 147

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top