• یکشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
کد خبر: 330939
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۲۱:۰۸

وزارت بهداشت از متخلفان ساخت بیمارستان های آسیب دیده شکایت می کند - سازمان مجری وابسته به وزارت راه

اخبار علمی چه نیوز :

مدیر کل دفتر توسعه فیزیکی و عمرانی وزارت بهداشت:

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمى پزشكى باشگاه خبرنگاران جوان؛  امیر ساکی مدیر کل دفتر توسعه فیزیکی و عمرانی وزارت بهداشت اظهار كرد: وزارت بهداشت  به عنوان بهره بردار بیمارستان های ساخته شده که در زلزله غرب کشورمان آسیب دیده اند، از مجریان و سازندگان آنها دعوی شکایت خواهد کرد.

مدیر کل دفتر توسعه فیزیکی و عمرانی وزارت بهداشت با بیان این خبر گفت: رخداد زلزله و آسیب های آن بسیار سخت و دردآور است و وقتی این درد سنگین تر می شود که مراکز درمانی و بیمارستان ها که باید کمک حال مردم زلزله زده باشند، هم دچار آسیب شوند.

 وى افزود: متاسفانه وقتی خبر از تخریب ٢ بیمارستان در مناطق زلزله زده منتشر می شود، نگاه عمومی به سمت وزارت بهداشت ، درمان وآموزش پزشکی متوجه می‌شود، در صورتی که وزارت بهداشت هیچ نقشی در ساخت و ساز بیمارستان ها ندارد و فقط بهره بردار و البته شاکی از وضعیت پیش آمده است.

ساكى با تاکید بر اینکه باید دلایل این مشکل واکاوی شود، اظهار کرد: در رابطه با زلزله استان کرمانشاه، موضوع مهم این است که بیمارستان های سرپل ذهاب و توسعه ۱۲۷ تختی بیمارستان اسلام آباد، توسط سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی وزارت راه وشهرسازی ساخته شده و وزارت بهداشت فقط به عنوان بهره بردار بیمارستان است و با توجه به آنکه مجری و پیمانکار ومشاور مسئولیت ساخت ، کنترل و نظارت پروژه ها را برعهده داشته اند، باید درخصوص مسائل به وجود آمده پاسخگو باشند.

قصور در به هدر دادن منابع عمومی دولت نمونه بارز خیانت در امانت است 

به گفته مدیر کل دفتر توسعه فیزیکی و عمرانی وزارت بهداشت ، ساخت هر ٢ بیمارستان در ٢  دوره بیش از ١٠ سال به طول انجامیده؛ بیمارستان اسلام آباد غرب مصوب سال 85 بوده و در سال 96 به دانشگاه علوم پزشکی تحویل شده و ساخت بیمارستان سرپل ذهاب نیز در سال ۷۰ شروع شده و در سال ۸۷ پایان یافته است که دوره طولانی ساخت بیمارستان ها به دلیل عدم تخصیص اعتبارات لازم بر کیفیت بیمارستان ها نیز اثر گذاشته است.

وى تاکید کرد: با توجه به خسارات جانی و مالی به هموطنان عزیز و تخریب بیمارستان های ساخته شده توسط سازمان مجری وزارت راه و شهرسازی، وزارت بهداشت به عنوان شاکی، شکایت خود را به مراجع صالحه در مورد مجازات مجری، ناظر و پیمانکار و مشاور پروژه های فوق ارائه خواهد کرد.

ساكى  افزود: اینگونه اهمال و قصور در به هدر دادن منابع عمومی دولت و خسارات وارده به مردم شریف، نمونه بارز خیانت در امانت بوده و وزارت بهداشت مصمم به پیگیری و برخورد مناسب وجدی با خاطیان ساخت بیمارستان اسلام آباد و سرپل ذهاب است و تا حصول نتیجه آن را پیگیری خواهد کرد و مردم شریف ایران را در جریان آن قرار خواهد داد.

مدیر کل دفتر توسعه فیزیکی و عمرانی وزارت بهداشت در پایان تاکید کرد: تیمی از وزارت بهداشت به منظور بررسی میزان خسارات وارده و بازسازی بیمارستان های آسیب دیده در سریع ترین زمان ممکن، به کرمانشاه اعزام شد.

انتهاى پيام/+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://www.yjc.ir/fa/news/6322766/وزارت-بهداشت-از-متخلفان-ساخت-بیمارستان-های-آسیب-دیده-شکایت-می-کند-سازمان-مجری-وابسته-به-وزارت-راه-و-شهرسازی-باید-پاسخگو-باشد
بازدید: 25

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top