• یکشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 16
کد خبر: 338922
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۰۶

همایش بزرگ مشق صلوات در فرهنگسرای بهاران برگزار شد

اخبار فرهنگی - هنری چه نیوز :

همایش بزرگ مشق صلوات در فرهنگسرای بهاران برگزار شد
به گزارش خبرنگار حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ همزمان با فرا رسیدن فرخنده میلاد خاتم‌النبیین حضرت محمد مصطفی (ص) و رئیس مذهب تشیع امام جعفر صادق (ع)، سومین همایش بزرگ «مشق صلوات» با هنرنمایی اساتید و هنرمندان خوشنویس کشور و با حضور محمود صلاحی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، امیر محسنی شهردار منطقه 17 ، استادان کیخسرو خروش و عبدالصمد صمدی در فرهنگسرای بهاران برگزار شد.

مهدی تقی‌نژاد رئیس فرهنگسرای بهاران، در این باره در گفتگو با خبرنگار  حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: هرسال در شب میلاد باسعادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) ورکشاپ گروهی «مشق صلوات» با حضور 300 تن از خوشنویسان خوش ذوق و توانمند کشور برپا و در این گردهمایی عبارت شریفه صلوات با خطوط نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ، ثلث و نقاشی‌خط تحریر می‌شود.

وی در خصوص نحوه اطلاع رسانی و هدف از برپایی این همایش گفت: جلب توجه هنرمندان به فضیلت ذکر صلوات، افزایش مهارت آنان در نگارش این عبارت با ترکیبی متفاوت و خاص و ترویج فرهنگ خوشنویسی صلوات از اهداف این برنامه است که در هر دوره  از طریق تبلیغات محیطی، نشریات و خبرگزاری ها، هنرمندان سراسر کشور مطلع شده و در مراسم حضور می یابند.

مدیر فرهنگی هنری منطقه 17 ، ضمن تقدیر از حمایت های سازمان فرهنگی هنری در برگزاری این همایش بیان کرد: خوشبختانه در هر مناسبتی که همایش خوشنویسی برپا شده است، هنرمندان حضور چشمگیر و فعال داشته اند و همایش مشق صلوات نیز پس از گذشت سه دوره ارتقای کمی و کیفی داشته است. خوشنویسان با علاقه وافر در این برنامه حاضر و آثار بدیع خلق می‌کنند. اگر حمایت های دیگر نهاد و سازمان‌ها بیشتر شود، استانداردهای جشنواره نیز بیش از پیش رعایت و منجر به جلب رضایت عمومی می‌شود. 

رئیس فرهنگسرای بهاران در پایان از داوری آثار خبر داد و گفت: آثار تولیدی این ورکشاپ توسط استادان خوشنویس بررسی و جوایز در سه بخش اساتید، برگزیدگان و شرکت کنندگان، در مراسم اختتامیه اهدا خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

 + 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://www.yjc.ir/fa/news/6350410/همایش-بزرگ-مشق-صلوات-در-فرهنگسرای-بهاران-برگزار-شد
بازدید: 54

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top