• چهارشنبه, ۲۶ دی ۱۳۹۷ - 2019 January 16
کد خبر: 376464
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۸:۵۲

کرسی ارتباطات پلی میان علم و جامعه - ضرورت توسعه فعالیت‌های علمی و ارتباطی با وسایل ارتباط جمعی

اخبار علمی چه نیوز :

رئیس کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو مطرح کرد؛

کرسی ارتباطات پلی میان علم و جامعه/ ضرورت توسعه فعالیت‌های علمی و ارتباطی با وسایل ارتباط جمعی
به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ هادی خانیکی‌ رئیس کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو در مراسم افتتاحیه کرسی ارتباطات علم و فناوری که در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، با بیان اینکه 16 کرسی یونسکو در ایران وجود دارد، گفت: علاوه‌بر کرسی‌هایی که در داخل ایران است یونسکو 735 کرسی هم در کشورهای مختلف جهان دارد.

رئیس کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو با اشاره به میزبانی دانشگاه علامه در این کرسی، گفت: با میزبانی این دانشگاه تخصصی در علوم ارتباطات، امکانی فراهم می‌شود تا از تمام ظرفیت‌ها برای ارتقاء توان اسلامی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: تأسیس این کرسی‌ها برای دانشگاه و ارتباطات فرصت‌های بسیاری را خلق می‌کند و این کرسی باید به فضایی برای ارتباط میان دانشگاه، رسانه و جامعه تبدیل شود.

حمایت جامعه نیاز توسعه علم و فناوری است

خانیکی‌ با بیان اینکه علم و فناوری به حمایت جامعه احتیاج دارد، گفت: باید از طریق تمامی وسایل ارتباط جمعی فعالیت‌های علمی و ارتباطی را توسعه دهیم.

رئیس کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو در رابطه با کرسی ارتباطات یونسکو، بیان کرد: ایده کرسی ارتباطات از اواخر سال 94 آغاز شد و در سال 96 به بار نشست و با تفاهم‌نامه‌ای که با دبیرکل یونسکو داشته‌ایم این کرسی امروز به این مرحله رسیده است.

نهادهای ملی و منطقه‌ای باید از کرسی علوم ارتباطات  پشتیبانی کنند

وی تصریح کرد: این کرسی با پشتیبانی 12 نهاد ایرانی، منطقه‌ای و جهانی تأسیس شد و به حمایت و پشتیبانی نهادهای ملی و منطقه‌ای نیاز دارد.

خانیکی‌ یادآور شد: از این کرسی انتظار داریم که پلی میان حوزه‌های علم و جامعه باشد.

انتهای پیام/+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.yjc.ir/fa/news/6535321/کرسی-ارتباطات-پلی-میان-علم-و-جامعه-ضرورت-توسعه-فعالیت‌های-علمی-و-ارتباطی-با-وسایل-ارتباط-جمعی
بازدید: 45

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top