• سه شنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 22
کد خبر: 376479
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۹:۴۸

شرکت فرانسوی توتال احتمالاً از پروژه پارس جنوبی کنار می‌کشد

اخبار خارجی چه نیوز :

شرکت فرانسوی توتال احتمالاً از پروژه پارس جنوبی کنار می‌کشد
به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اینترنتی خبرگزاری رویترز، در پی تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برای خارج کردن این کشور از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 (برجام) و بازگرداندن همه تحریم‌های تهران، شرکت فرانسوی توتال امروز (چهارشنبه) اعلام کرد ممکن است از طرح توسعه فاز یازده میدان گازی پارس جنوبی کنار بکشد.

توتال همچنین اعلام کرده در صورتی که تا پیش از تاریخ چهارم نوامبر سال جاری میلادی (سیزدهم آبان) از سوی مقامات آمریکایی معافیت تحریمی خاص دریافت نکند، این شرکت وادار خواهد شد ادامه فعالیت های خود را در پروژه پارس جنوبی متوقف کند. مسئولان توتال امیدوارند که با حمایت سران فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی (امضاکننده برجام) موفق به کسب معافیت تحریمی خاص از آمریکا شوند.

در ادامه گزارش رویترز آمده است تصمیم ترامپ برای خروج از توافق هسته ای سال 2015 میلادی و بازگرداندن تمامی تحریم های این کشور که پس از امضای برجام تعلیق شده بودند، شرکت های اروپایی را که در ایران سرمایه گذاری کرده اند در معرض این تحریم ها قرار می دهد؛ تحریم‌هایی که پس از مهلت سه تا شش ماهه برای توقف مبادلات تجاری با ایران، علیه شرکت های طرف قرداد با این کشور اعمال خواهد شد.
در حال تکمیل ...+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.yjc.ir/fa/news/6535387/شرکت-فرانسوی-توتال-احتمالاً-از-پروژه-پارس-جنوبی-کنار-می‌کشد
بازدید: 66

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top