• چهارشنبه, ۲۶ دی ۱۳۹۷ - 2019 January 16
کد خبر: 376480
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۹:۵۲

شرکت‌های خصوصی در تامین دارو‌های حیاتی موفق نبودند - بخشی از دارو‌ها به کمک دولت تامین خواهد شد

اخبار علمی چه نیوز :

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کیانوش جهانپور، مشاور اطلاع رسانی رئیس سازمان غذا و دارو با تایید این مطلب که برخی واردکنندگان بخش خصوصی در تامین نیاز کشور به داروی وارداتی پایین تر از حد انتظار ظاهر شده اند، گفت: شاید برآوردها از توان مدیریتی بخش خصوصی در تامین نیاز دارویی کشور به خصوص در حوزه داروهای خاص، استراتژیک و حیاتی از ابتدا قدری خوش بینانه‌ بوده  یا به هر دلیل دیگری در مواردی شرکت‌های تامین کننده دارو آن گونه که باید و شاید در این حوزه کارآمد حاضر نشده اند و این امر هر از چندگاهی موجب بروز کمبود مقطعی یا تاخیر و تعلل در تامین داروی مورد نیاز بیماران می شود.

وی در ادامه تصریح کرد :  بنابراین تجارب و سوابق، موضوع برگشت تهیه و تامین یکسری داروها به دولت و بخش دولتی به طور جدی در دستور کار سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت قرار گرفته است و پس از بررسی های لازم، تامین تمام یا بخشی از داروهای خاص مورد نیاز با ساز و کارهایی که در نظر گرفته خواهد شد به بخش دولتی باز خواهد گشت.

سخنگوی سازمان غذا و دارو تصریح کرد:  امنیت دارویی کشور اقتضاء می کند که با رصد، شناسایی و احصای نقاط آسیب در سالهای گذشته برای آینده تدابیر جدیدی اندیشیده شود و این موضوع با جدیت در سازمان غذا و دارو در حال پیگیری است .

وی  اظهار کرد: قاعدتا از نقاط قوت بخش خصوصی در این زمینه بهره کافی گرفته خواهد شد ولی در حوزه ها و مواردی که به هر دلیل بخش خصوصی در گذشته یا امروز، کارآمد ظاهر نشده است تجدید نظر صورت خواهد گرفت و دولت با راهکارهای قانونی به عنوان یک امر حاکمیتی در این موارد مداخله مستقیم خواهد داشت.

انتهای پیام/

 واردات داروهای حیاتی و استراتژیک به دولت برگردد+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.yjc.ir/fa/news/6535327/شرکت‌های-خصوصی-در-تامین-دارو‌های-حیاتی-موفق-نبودند-بخشی-از-دارو‌ها-به-کمک-دولت-تامین-خواهد-شد
بازدید: 28

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top