• پنج شنبه, ۰۶ تیر ۱۳۹۸ - 2019 June 27
کد خبر: 413785
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۰۳

رسوایی جدید رژیم صهیونیستی:نشت مواد سمی از مرکز اتمی دیمونا

اخبار اجتماعی چه نیوز :

 


  با وجود نگرانی‌ها از فعالیت‌های اتمی و هسته‌ای رژیم صهیونیستی، سرانجام مرکز تحقیقات اتمی دیمونا برای نخستین بار به نشت مواد پرتو زا و سمی از این نیروگاه اتمی اعتراف کرد.

در این گزارش گفته شده نشت مواد سمی و پرتوزا طی سال‌های گذشته از دیمونا جریان داشته است.

رسوایی نشست مواد سمی پرتوزا از نیروگاه و مرکز اتمی دیمونا پس از شکایت از این مرکز رسانه‌ای شد و مسئولان رژیم صهیونیستی در نهایت مجبور به پذیرش شکایت در دادگاه و پرداخت غرامت به کارکنان آسیب دیده و شاکی از مرکز دیمونا شدند.

پیش از این روزنامه اسرائیلی هاآرتص فاش کرد که کارشناسان هسته‌ای چندی پیش در کنفرانسی درباره مشکلات نیروگاه هسته‌ای دیمونا اعلام کردند ۱۵۳۷ مشکل را در این نیروگاه شناسایی کرده‌اند که نشان از خطرناک بودن آن دارد.

هاآرتص نوشت پروفسور عوزی ایون، عضو سابق کمیته انرژی اتمی کنست بار‌ها خواستار تعطیلی نیروگاه دیمونا به‌علل امنیتی شده و تأکید کرده است عمر زیاد نیروگاه‌های اتمی، آن‌ها را به خطری زیست‌محیطی تبدیل می‌کند.

اسرائیل از امضای معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای سر باز زده است و در نتیجه فعالیت‌های اتمی این رژیم تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی نیست.

رژیم صهیونیستی نیروگاه دیمونا را پایان دهه پنجاه از فرانسه خرید و آن را سال ۱۹۶۳ راه‌اندازی کرد که هم‌اکنون طبق استاندارد‌های بین‌المللی، عمر مفید آن به پایان رسیده و پنجاه و سه ساله است.

 منبع: پایگاه عرب ۴۸+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://parsine.com/fa/news/534763/رسوایی-جدید-رژیم-صهیونیستینشت-مواد-سمی-از-مرکز-اتمی-دیمونا
بازدید: 3

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top