• پنج شنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 June 20
کد خبر: 413803
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۴

رایزنی کشور‌های غیراتمی درباره عدم اشاعه تسلیحات اتمی


وزیران خارجه‌ای از ۱۶ کشور غیر هسته‌ای سه‌شنبه در استکهلم سوئد گردهم آمدند تا درباره وضعیت ان‌پی‌تی بحث و تبادل‌نظر کرده و از قدرت‌های جهانی بخواهند "مسوولیت‌هایشان را در قبال خلع سلاح بپذیرند. "

همانطور که هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان افزود: همزمان نیاز داریم جلوی کشور‌های دیگر را از دستیابی به تسلیحات هسته‌ای بگیریم. گسترش تسلیحات هسته‌ای خطری برای صلح جهان است. ما باید علیه این اشاعه وارد عمل شویم. برلین آمادگی دارد نشست‌های متعاقب سال آتی در برلین برگزار شود.

در استکهلم وزیر خارجه سوئد گفت: ان‌پی‌تی سنگ بنای اقدام بین‌المللی برای خلع سلاح و عدم اشاعه است. ما قصد نداریم کارمان را با دعوت از کشور‌هایی آغاز کنیم که اجازه پیشروی به ما نمی‌دهند. ما تمایل داریم آن کشور‌هایی را گردهم آوریم که مایلند کاری انجام شود.

نشست سه‌شنبه روی افزایش شفافیت در خصوص زرادخانه‌های هسته‌ای و همچنین راه‌های کاهش آن تمرکز داشت. نمایندگانی از آرژانتین، کانادا، اتیوپی، فنلاند، آلمان، اندونزی، ژاپن، اردن، قزاقستان، هلند، نیوزیلند، نروژ، کره‌جنوبی، اسپانیا و سوئیس در نشست استکهلم حاضر بودند. کنفرانس بررسی وضعیت ان‌پی‌تی سال آتی برگزار می‌شود.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://parsine.com/fa/news/534828/رایزنی-کشور‌های-غیراتمی-درباره-عدم-اشاعه-تسلیحات-اتمی
بازدید: 2

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top