• سه شنبه, ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - 2019 July 23
کد خبر: 415133
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۴ تیر ۱۳۹۸ ۲۰:۲۷

ترامپ: هرگونه حمله ایران به هرچیز آمریکایی با نیروی خردکننده پاسخ داده خواهد شد - رهبران ایران معنا

به گزارش «پارسینه»، دونالد ترامپ که در روز‌های گذشته ژست دلسوزانه و مهربانانه نسبت به رخداد‌های اخیر در خلیج فارس گرفته بود، این بار با توپ پر به توییتر آمد و به شدت به ایران تاخت.

رئیس جمهور آمریکا که روز گذشته بیت رهبری و شماری از فرماندهان ارشد را به فهرست بلندبالای تحریم‌های خود اضافه کرده در نخستین توییت خود نوشت: «رهبران ایران معنای واژگان «خوبی» و «دلسوزی»، که هرگز نداشته‌اند، را نمی‌فهمند. متاسفانه چیزی که آن‌ها متوجه می‌شوند زور و قدرت است، و ایالات متحده آمریکا با فاصله قدرتمندترین نیروی نظامی در جهان است که فقط در دو سال گذشته ۱.۵ تریلیون دلار در این زمینه سرمایه گذاری کرده است.»

ترامپ که پیش از این بار‌ها از «ملت تروریست» برای اشاره به ایرانی‌ها استفاده کرده است، بار دگیر حامی مردم ایران شده و ادامه داد: «مردم فوق العاده ایران بدون هیچ دلیلی رنج می‌کشند. رهبران آن‌ها تمام پولشان را برای ترور و اندکی هم برای چیز‌های دیگر خرج می‌کنند.» 

او بار‌ها به این موضوع اعتراف و اعتراض کرده است که ایالات متحده بیش از ۷ تریلیون دلار در جنگ‌های غرب آسیا هزینه کرده و هیچ دستاوردی هم نداشته است.

ترامپ سپس پای یک ادعای بدون سند را به میان کشید که «ایالات متحده استفاده ایران از بمب‌های کنار جاده‌ای و گلوله‌های انفجاری پرتابی را که ۲۰۰۰ آمریکایی را کشته و بسیاری دیگر را زخمی کرده، فراموش نکرده است.»

رئیس جمهور آمریکا در سومین توییت خود نوشت: «بیانیه بسیار جاهلانه و توهین آمیز ایران که امروز منتشر شد، تنها نشان می‌دهد که آن‌ها واقعیت را درک نکرده اند. هرگونه حمله توسط ایران به هر چیز آمریکایی با نیرویی بزرگ و خردکننده پاسخ داده خواهد شد. در برخی مناطق، خردکننده به معنای محوکننده خواهد بود. دیگر خبری از جان کری و اوباما نیست!»

ترامپ در توییت خود مشخص نکرده است که منظورش از بیانیه امروز ایران چیست.

وزارت خارجه ایران صبح امروز در واکنش به تصمیم واشنگتن برای تحریم رهبر انقلاب و وزیر خارجه اعلام کرد ««تحریم بی‌حاصل رهبری ایران و نیز فرمانده دیپلماسی کشور یعنی بسته شدن همیشگی راه دیپلماسی با دولت مستأصل آمریکا. دولت ترامپ در حال نابودی همه سازوکار‌های جا افتاده بین المللی برای حفظ صلح و امنیت جهانی است.»

از سوی دیگر، مجید تخت روانچی، نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، در گفتگویی با شبکه «سی ان ان» درباره حمله احتمالی آمریکا به ایران در پی سرنگونی پهپاد آن کشور هشدار داد که «ایران هیچ گونه حمله‌ای را به سرزمین‌های خود نمی‌پذیرد و بدون تردید ما به هر حمله‌ای به کشورمان پاسخ می‌دهیم.»

خط و نشان کشیدن های توییتری ترامپ در حالی صورت می گیرد که برخی افراد تندروی داخل آمریکا و متحدان منطقه ای این کشور، از انفعال او در مواجهه با سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران انتقاد و ابراز نگرانی کرده بودند.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 1

منبع: https://parsine.com/fa/news/538351/ترامپ-هرگونه-حمله-ایران-به-هرچیز-آمریکایی-با-نیروی-خردکننده-پاسخ-داده-خواهد-شد-رهبران-ایران-معنای-خوبی-و-دلسوزی-را-متوجه-نمی‌شوند
بازدید: 4

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top