• سه شنبه, ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - 2019 July 23
کد خبر: 415141
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۴ تیر ۱۳۹۸ ۲۱:۳۰

بیانیه ۶۲ سازمان ترکیه علیه کنفرانس معامله قرن در بحرین

در بیانیه مشترک این سازمان‌ها هرگونه مقدمه سازی برای کمک به اجرای معامله قرن را رد کردند.

معامله قرن که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا آن را طراحی کرده و «جرد کوشنر» داماد او مجری آن است، مبتنی بر واگذاری نیمی از کرانه باختری و بیت‌المقدس به رژیم صهیونیستی است.

بر اساس این طرح قرار است در مقابل رژیم تل آویو، کشور مستقل فلسطینی در نیمه دیگر کرانه باختری و نوار غزه شکل بگیرد و شهر "ابودیس" به جای بیت‌المقدس به عنوان پایتخت فلسطین در نظر گرفته شود.

سازمان‌های ترکیه‌ای همچنین خواستار توقف تمامی برنامه و طرح‌هایی شدند که به آرمان ملت فلسطین آسیب زده و مانع دستیابی فلسطینی‌ها به حقوقشان می‌شود.

در این بیانیه بر موضع ثابت و پایدار سازمان‌های ترکیه‌ای در حمایت از ملت فلسطین تا تحقق استقلال و آزادی مردم این سرزمین و تشکیل کشور فلسطینی به مرکزیت قدس شریف تاکید کردند.

سازمان‌های ترکیه‌ای همچنین خواستار افزایش حمایت از ملت و مقاومت فلسطین و بیت المقدس شدند و از کشور‌ها خواستند که تامین مالی آژانس امداد و اقدام سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا) تقویت شود.

در این بیانیه همچنین، کلیه اقدامات دولت ترامپ برای توقف کمک مالی به آنروا که با دلایل واهی و تنها برای خدمت به سیاست اشغالگری صهیونیست صورت گرفت، محکوم شده است.

واشنگتن که همه ساله ۳۶۰ میلیون دلار به آنروا کمک مالی می‌کرد، از اول سپتامبر ۲۰۱۷ (۱۰ شهریور ۹۶) ترامپ این کمک مالی را به طور کامل قطع کرد تا بیش از پنج میلیون فلسطینی آواره از کمک‌های این آژانس امداد رسانی محروم شوند.

از مهم‌ترین سازمان‌هایی که این بیانیه را امضا کرده اند، می‌توان به "انجمن هم بستگی ترکیه با فلسطین" (فیدار)، " اتحادیه سازمان‌های محلی جهان اسلام"، " سازمان وقف امداد رسانی انسانی و حقوق بشر و آزادی ها"، " انجمن دست یاری"، " انجمن آب حیات" و"سازمان وقف اربکان" اشاره کرد.

نشست بحرین با عنوان «صلح تا سعادت» در منامه بحرین آغاز و فردا (چهارشنبه) نیز ادامه می‌یابد. این نشست که نقطه آغاز شکل گیری طرح ننگین «معامله قرن» ترامپ در خاورمیانه است، موجی از نفرت را در میان مردم کشور‌های اسلامی و عربی به راه انداخته و تشکیلات خودگردان و گروه‌های فلسطینی خواستار تحریم آن شدند.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://parsine.com/fa/news/538379/بیانیه-۶۲-سازمان-ترکیه-علیه-کنفرانس-معامله-قرن-در-بحرین
بازدید: 7

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top