• دوشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - 2019 July 22
کد خبر: 416647
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۱۸:۰۰

بحران جمعیت در اروپا؛ نرخ مرگ از نرخ تولد پیشی گرفت

 همزمان با روز جهانی جمعیت، اداره آمار کمیسیون اروپا (یورو استات) اعلام کرد، مجموع جمعیت ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا در پایان سال ۲۰۱۸ میلادی ۵۱۳ میلیون نفر بوده که در مقایسه با ۳۰ سال پیش که این رقم ۴۷۴ میلیون نفر بوده، ۸ درصد رشد کرده است.

یورواستات همچنین اعلام کرده که جمعیت اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۷ میلادی تا پایان سال گذشته میلادی ۱.۱ میلیون نفر افزایش یافته است.

این رشد متاثر از بالا رفتن خالص مهاجرت به اروپا بوده چرا که نرخ مرگ و میر برای دومین سال متوالی از میزان زاد و ولد در کشور‌های عضو اتحادیه پیشی گرفته است.

به طوری که تنها در سال ۲۰۱۷ میلادی ۲.۴ میلیون نفر از کشور‌های خارج از اتحادیه به این منطقه مهاجرت کرده‌اند، ولی نرخ رشد جمعیت از سال ۲۰۱۷ میلادی تقریباً ثابت مانده است.

مطابق اطلاعات منتشر شده توسط یورواستات، در حالی که کشور‌های بلغارستان، لتونی، لیتوانی و رومانی بیشترین نرخ مرگ و میر را در میان کشور‌های عضو اتحادیه تجربه کرده‌اند، کشور‌های ایرلند، سوئد، فرانسه و انگلیس دارای بالاترین نرخ زاد و ولد در سال ۲۰۱۸ میلادی بوده‌اند.

همچنین در میان ۲۸ عضو اتحادیه اروپا، ایرلند بیشترین فزونی تولد بر مرگ را داشته و در مقابل بلغارستان بالاترین مازاد مرگ بر تولد را ثبت کرده است. پائین‌ترین نرخ زاد و ولد هم در ایتالیا گزارش شده است.

منبع:یورو نیوز+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://parsine.com/fa/news/542093/بحران-جمعیت-در-اروپا-نرخ-مرگ-از-نرخ-تولد-پیشی-گرفت
بازدید: 2

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top