• شنبه, ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019 August 24
کد خبر: 417097
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۱

زنگ خطر برای البرزی‌ها

اخبار اجتماعی چه نیوز :

 

منوچهر غفاری در آخرین نشست خبری که به منظور اعلام استعفا برگزار شد از دلایل خود درباره برنامه منسجم مدیریت شهری برای جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز گفت و خاطرنشان کرد: ساخت و ساز‌های غیرمجاز سال‌های گذشته در فردیس، این شهر را با آسیب و مخاطراتی جدی مواجه کرده است.

غفاری با بیان اینکه چنین ساخت و ساز‌هایی در منطقه دو فعلی فردیس و ۱۰ سابق کرج در سال‌های گذشته رونق زیادی داشت افزود: این موضوع باعث شکل‌گیری فضا‌های ناپایدار شهری زیادی در فردیس شده بود.

وی ادامه داد: سازه‌های ساخته شده به صورت غیرمجاز در این مناطق فاقد هرگونه استحکام برای ایستادگی در برابر حوادث طبیعی در برابر زلزله است، بنابراین اعتقاد دارم اگر زلزله‌ای با شدت زیاد در این منطقه رخ دهد بخش عمده‌ای از فردیس ویران خواهد شد، چیزی که دور از ذهن نیست.

شهردار پیشین فردیس خاطرنشان کرد: این وضعیت با وجود گسل مشا که از کلاک در کرج شروع شده و به فشم در تهران ختم می‌شود بسیار اهمیت دارد، چون دوره بازگشت زلزله این گسل هم سپری شده و هر آن ممکن است این گسل فعال شود، بنابراین با توجه به این زنگ خطر، برای ما اهمیت زیادی داشت که دیگر فضا‌های ناپایدار شهری در فردیس شکل نگیرد.

وی ادامه داد: بر این اساس ما در مدیریت شهری فردیس به خوبی از ساخت و ساز غیرمجاز جلوگیری کردیم و معتقدم بهتر از آن نمی‌شد برای مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز عمل کرد+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://parsine.com/fa/news/543131/زنگ-خطر-برای-البرزی‌ها
بازدید: 26

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top