• شنبه, ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019 August 24
کد خبر: 419469
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۸:۱۲

سرمایه‌دار صهیونیست به فساد مالی در گینه متهم شد

«بنی اشتینمتس» سرمایه‌دار میلیاردر رژیم صهیونیستی و دو تن از دستیارانش به پرداخت رشوه برای گرفتن مجوز استخراج معادن گینه در بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ متهم شده‌اند.

بنا به گزارش روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، «کلودیو ماسکوتو» یکی از دادستان‌های «ژنو» روز گذشته (دیروز) اعلام کرد که به دنبال محکومیت حبس برای این سرمایه‌دار اسرائیلی و دستیارانش است.

ماسکوتو در بیانیه‌ای اعلام کرد که سه فرد مذکور «در سال ۲۰۰۵ وعده‌هایی را مطرح کردند و بعد از آن رشوه‌هایی را به یکی از همسران «لانسانا کونته» رئیس‌جمهور سابق گینه پرداخت کردند تا حق استخراج معدن در منطقه سیماندو به «منابع گروه بنی اشتینمتس» (BSGR) واگذار شود».

آنطور که دولت گینه و شرکت اشتینمتس اوایل سال جاری میلادی اعلام کردند، BSGR بعنوان بخشی از توافق ماه فوریه سال جاری میلادی برای پایان دادن به نزاع طولانی‌مدت با گینه، از پروژه گسترده «سنگ آهن» سیماندو خارج شد.

شرکت BSGR تاکنون به خبر هاآرتص واکنش نشان نداده است، اما به طور مداوم تأکید دارد که هیچ اشتباهی مرتکب نشده است.

دادستانی سوئیس، نام دو دستیار سرمایه‌دار میلیاردر رژیم صهیونیستی را فاش نکرده است. وزیر معادن گینه نیز به دلیل آنکه به خارج از پایتخت سفر کرده بود، برای اظهارنظر درباره این خبر در دسترس نبوده است.

ماسکوتو در سال ۲۰۱۳، تحقیقات درباره این فساد مالی گینه را آغاز کرده بود و اعلام کرد که سه فرد مظنون این پرونده را در ژنو متهم می‌کند، زیرا این شهر محلی است که مبلغی معادل ۱۰ میلیون دلار از رشوه‌ها از این محل منتقل شده است و به دنبال محکومیت حبس دو تا ۱۰ سال برای متهمان است.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://parsine.com/fa/news/549942/سرمایه‌دار-صهیونیست-به-فساد-مالی-در-گینه-متهم-شد
بازدید: 2

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top