• پنج شنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۷ - 2019 January 17
کد خبر: 5808
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۲

سالاد ماكارونیِ متشخص!

مجله آشپزی مثبت: بعضي وقت‌ها مي‌توان با مواد لازم يك غذاي معروف يك غذاي جالب و جديد درست كرد. گاهي مي‌توان از اصل و اساس، ساختمان يك غذا را به‌هم ريخت و يك غذاي ديگر كشف كرد. عصر ، عصر پيشرفت و تغيير است. ديگر بايد از غذاهاي تكراري و شام‌هاي هميشگي دست كشيد و طرحي نو برانداخت. مثلا مي‌توانيد سالاد ماكاروني خوشمزه و پرطرفدار را يك شكل ديگر درست كنيد. يا همبرگر خانگي‌تان شكم پر باشد يا يك پيتزاي سريع پنج دقيقه‌اي وقتي خيلي گرسنه هستيد روي ميز بگذاريد. اگر اهل تغيير و خلاقيت هستيد با ما باشيد تا با دستور پخت چند غذاي من در آوردي آشنا شويد.
سالاد ماكاروني متشخص


1.  200 گرم ماكاروني فرم‌دار به دلخواه انتخاب كنيد. يك عدد كنسرو نخودفرنگي هم لازم داريد. يك عدد سينه مرغ پخته شده و يك عدد سيب‌زميني پخته شده و دو عدد هويج پخته و يك قاشق غذاخوري جعفري خرد شده و يك عدد فلفل دلمه‌اي قرمز نگيني شده و سه قاشق غذاخوري ماست و 5 قاشق غذاخوري سس مايونز هم لازم داريد. يك قاشق غذاخوري آبليمو وكمي نمك و فلفل سیاه هم داشته باشيد. ديگر بايد شروع كنيد.

2.  اول از همه سس مايونز را با ماست و نمك و فلفل و آب ليمو مخلوط كنيد. ظرف‌تان بزرگ باشد تا بقيه مواد هم در آن جا بگيرد. جعفري خرد شده را هم بريزيد و هم بزنيد.

3. ‌ حالا به ترتيب ماكاروني آبكش شده، هويج‌های نگيني شده،فلفل دلمه‌اي خرد شده، سيب‌زميني نگيني شده و نخود سبز را درون ظرف سس و ماست بريزيد و هم بزنيد. در پايان هم سينه مرغ را اضافه كنيد.

4.  حالا ورقه‌هاي ژلاتين را با يك فنجان آب سرد داخل ظرفي بريزيد تا نرم شود و بعد يك فنجان آب جوش به آن اضافه كنيد. ژلاتين كه خوب نرم شد آن را به بقيه موادتان اضافه كنيد و خوب هم بزنيد.

5.  در قالب مورد نظرتان كمي روغن زيتون بريزيد تا چرب شود. سالاد را درون قالب بريزيد و با قاشق آن را فشار دهيد تا خوب به خورد هم بروند و فشرده شوند.

6.  قالب را براي سه ساعت درون يخچال بگذاريد و بعد كه آن را بيرون آورديد درون یک  ظرف مناسب برگردانيد و با چاقوي اره‌اي مخصوص برش بدهيد تا سالاد ماكاروني ژله‌اي شما آماده شود.

نکته

 به جاي سينه مرغ مي‌توانيد از تن‌ماهي استفاده كنيد. اگر مي‌خواهيد طعم متفاوتي به سالادتان بدهيد مي‌توانيد به جاي نخود‌فرنگي از خيارشور نگيني شده استفاده كنيد.+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 2

منبع: http://www.bartarinha.ir/fa/news/207098/سالاد-ماكارونیِ-متشخص
بازدید: 492

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top