• پنج شنبه, ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
کد خبر: 11492
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۷ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۴۲

وقتی سالاد مثل چلوکباب می شود!

تصميم مي‌گيريد، سالاد بيشتر بخوريد كه اضافه وزن پيدا نكنيد اما آن‌قدر سس مايونز و سس‌هاي آماده و چرب بازار را به سالادتان مي‌زنيد و چربي وارد بدن‌تان مي‌كنيد كه چاقي ناشي از خوردن سالاد از يك پرس چلوكباب هم بيشتر مي‌شود.
تصميم مي‌گيريد، سالاد بيشتر بخوريد كه اضافه وزن پيدا نكنيد اما آن‌قدر سس مايونز و سس‌هاي آماده و چرب بازار را به سالادتان مي‌زنيد و چربي وارد بدن‌تان مي‌كنيد كه چاقي ناشي از خوردن سالاد از يك پرس چلوكباب هم بيشتر مي‌شود. مايونز زدن به سالاد يا استفاده از سس‌هاي آماده سالاد، به دليل اين است كه بلد نيستيد سس كم كالري براي سالادتان درست كنيد. با اين روش‌ها مي‌توانيد چند سس خوشمزه براي سالادتان درست كنيد.

 عسل و ليمو


يك‌چهارم فنجان آبليموي تازه، يك قاشق غذاخوري عسل و يك موسير خرد شده را با هم مخلوط كنيد و به آرامي نصف فنجان روغن زيتون را به آن اضافه كنيد تا كاملا با هم مخلوط شوند. در آخر سس را با نصف قاشق چايخوري نمك و يك‌چهارم قاشق چاي‌خوري فلفل سياه مزه‌دار كنيد.

  سركه ايتاليايي


سه‌چهارم فنجان روغن زيتون، يك چهارم فنجان سركه قرمز، 2 قاشق غذاخوري جعفري ريز خرد شده و يك قاشق غذاخوري آويشن خرد شده را با هم مخلوط كنيد و روي سالاد بريزيد. اين سس را مي‌توانيد با ساندويچ هم مصرف كنيد.

     بالزاميك و خردل


يك سوم فنجان روغن زيتون، 3 قاشق غذاخوري سركه بالزاميك، 2 قاشق غذاخوري سس خردل را با نصف قاشق چاي‌خوري نمك و يك چهارم قاشق چاي‌خوري فلفل سياه مخلوط كنيد و روي سالاد بريزيد. اين سس اشتهاآور است.

  ريحان و سير


نصف فنجان ريحان خرد شده، يك حبه سير له شده، نصف قاشق چاي‌خوري نمك، 2 قاشق غذاخوري آبليموي تازه و يك سوم فنجان روغن زيتون را با هم مخلوط كنيد. اين سس خوشمزه را علاوه بر سالاد، مي‌توانيد روي پاستا هم بريزيد.

     سبزي ها


2 هويج بزرگ، يك موسير، يك تكه كوچك زنجبيل، 2 قاشق غذاخوري سركه و يك قاشق‌غذاخوري سس سويا را در غذاساز بريزيد و يك دقيقه بزنيد تا خوب مخلوط شوند. بعد يك قاشق غذاخوري كنجد و يك سوم فنجان روغن زيتون را به مخلوط اضافه كنيد. اين سس طعم غذاهاي چيني دارد.

    ليمو و موسير


يك‌چهارم فنجان روغن زيتون، يك چهارم فنجان آبليموي تازه، 2 قاشق غذاخوري شكر و يك موسير خرد شده را با هم مخلوط كنيد و در نهايت آن را با نمك و مقداري كه دوست داريد فلفل سياه مزه‌دار كنيد.


+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 2

منبع: http://www.bartarinha.ir/fa/news/6737/وقتی-سالاد-مثل-چلوکباب-می-شود

 

بازدید: 398

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
اخبار تصویری

Scroll to Top