• پنج شنبه, ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
کد خبر: 313252
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۵:۲۶

عضویت ایران در نهاد بین المللی بازرسی دارویی

محمد هاشمی

مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو، از عضویت سیستم نظارت دارویی ایران در ارگان بین المللی بازرسی دارویی خبر داد.

به گزارش چه نیوز، محمد هاشمی گفت: عضویت در ارگان بین المللی بازرسی دارویی ثمره برنامه ریزی، سیاستگذاری، کوشش های فنی فروان و البته مستمر و دراز مدت سازمان غذا و دارو و همراهی و همکاری مطلوب صنایع حوزه دارو سازی است.

وی با بیان اینکه اهمیت عضویت در چنین نهادی بین المللی، زمانی بیشتر جلوه می کند که بدانیم  هیچ یک از کشورهای خاور میانه تا کنون موفق به عضویت در آن نشده اند، افزود: در آسیا نیز تعداد کشورهایی که موفق به الحاق به پروتکل PIC/S شده اند به انگشتان دو دست نمی رسد.

هاشمی ادامه داد: از جمله برنامه هایی که در بحث ارتقای کیفیت دارو مورد توجه سازمان غذا و دارو است، ارتقای نظارت بر نحوه تولید و کنترل اقلام دارویی از طریق اجرای استانداردهای PIC/S است.

وی با اشاره به اینکه الحاق به PIC/S به عنوان نهادی بین المللی که ارگان های نظارتی را مورد ممیزی قرار می دهد، افزود: با رخداد این اتفاق مهم، تراز استانداردهای داروسازی کشور مطابق با استانداردهای بین المللی ارتقاء می یابد.

مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو، گفت: این عضویت بی شک برای صنعت دارو سازی کشور یک گام به جلو محسوب می شود و ثمراتش در آینده ای نه چندان دور بیشتر آشکار می شود.


تازه ترین اخبار پزشکی و سلامت در مجله خبری چه نیوز+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://www.mehrnews.com/news/4086329/عضویت-ایران-در-نهاد-بین-المللی-بازرسی-دارویی
بازدید: 24

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
اخبار تصویری

Scroll to Top