• چهارشنبه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
کد خبر: 313262
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۵:۴۲

وخامت حال زندانیان بحرینی اعتصاب کننده

زندان جو

منابع بحرینی از وخامت حال برخی زندانیانی که در زندان مرکزی «جَو» دست به اعتصاب غذا زده اند، خبر می دهند.

به گزارش چه نیوز به نقل از رسانه های بحرینی، احمد الصفار عضو یک مرکز حقوق بشری بحرینی اعلام کرد: اخباری درباره برخورد بد با زندانیانی که به اعتصاب غذا دست زده اند وجود دارد و اینکه آب را به آنها نمی دهند و در مقابل دیدگان این زندانیان، زندانبانان آب را بر روی زمین می ریزند.

وی تاکید کرد: مسئولان زندان جو با اعزام برخی از زندانیانی که نیاز به درمانی فوری دارند مخالفت می ورزند و زندانیان را مورد ضرب و شتم قرار می دهند.

الصفار گفت: تعدادی از افرادی که دست به اعتصاب غذا زده اند مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند و اینکه آنها از تماس تلفنی منع شده و به خواسته های زندانیان توجهی نمی شود.

از سوی دیگر برخی منابع آگاه اعلام کردند که زندانبانان برخی از زندانیان را جدا کرده اند و به آنها آب نمی دهند. برخی به حالت اغماء رفته اند.

این منابع به حضور برخی مسئولان وزارت کشور آل خلیفه در زندان برای مجبور کردن زندانیان به شکستن اعتصاب غذای خود اشاره کردند.

منابع مذکور خواسته های اعتصاب کنندگان را توقف شکنجه و رفتار بدر با زندانیان، فراهم آمدن امکان درمان لازم زندانیان بیمار، گشودن مسجد برای نماز و اقامه فرایض، ایجاد اتاق ملاقات و برداشتن مانع شیشه ای، فراهم شدن آب ولرم در سرویس های بهداشتی، بهبود وضعیت غذا، گشودن سلول ها از ساعت ۷ صبح تا ۸ شب و اجازه به زندانیان برای خرید اقلام.

این منابع به وخامت حال برخی زندانیان در زندان مرکزی جو و نگرانی خانواده زندانیان اشاره کردند.


تازه ترین اخبار خارجی و بین الملل در مجله خبری چه نیوز+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://www.mehrnews.com/news/4086394/وخامت-حال-زندانیان-بحرینی-اعتصاب-کننده
بازدید: 31

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
اخبار تصویری

Scroll to Top