• جمعه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
کد خبر: 338912
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۴۰

انتقاد دبیر بخش تجسمی جشنواره بین‌المللی فجر از بی‌توجهی مسئولان به این هنر

اخبار فرهنگی - هنری چه نیوز :

تجسمی بیش از سایر بخش های جشنواره فجر نیاز به توجه دارد
به گزارش خبرنگار حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در نخستین مرحله از دهمین جشنواره تجسمی فجر که از بیست و سوم مردادماه سال جاری آغاز و بیستم آذر به پایان می‌رسد، 1300 تن از هنرمندان داخل و خارج از کشور در رشته های نقاشی، خوشنویسی، گرافیک، کاریکاتور، عکس، دیجیتال آرت، حجم ،چیدمان و... ثبت نام و آثار خود را به سایت دبیرخانه ارسال کرده‌اند.

مجتبی آقایی دبیر بخش تجسمی جشنواره بین‌المللی فجر، در گفتگو با خبرنگار حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عنوان کرد: سالیان سال است که هنر تجسمی در رسانه‌ها جایگاه ویژه‌ای ندارد و از طرفی یکی از مشکلات مطرح، عدم انسجام و یکپارچگی میان بخش های مختلف جشنواره تجسمی فجر است. اگر همه بخش‌ها به یک شیوه واحد و همراه با هم پیش بروند، تحولات مثبتی در حوزه تجسمی صورت می‌گیرد و همان‌گونه که انتخاب یک فیلم در جشنواره فجر سرنوشت اکران و اقتصاد آن را تضمین می‌کند، چرخه اقتصاد و درآمدزایی برگزیدگان هنرهای تجسمی هم تکان اساسی می‌خورد.

مجتبی آقایی ضمن اشاره به تقدیر دبیرخانه فجر از فعالان حوزه تجسمی اظهار داشت: هر سال در مراسم افتتاحیه از  فعالان، حامیان، خبرنگاران و رسانه های تجسمی توسط دبیرخانه جشنواره فجر تقدیر می‌شود، تا بدانند زحمات آنان بر متولیان و مسئولان هنرهای تجسمی پوشیده نیست و با اینکه وظیفه ای در این رابطه ندارند؛ اما فعالیت های مستمرشان منجر به افزایش کمی و کیفی برنامه های هنری می‌شود. 

دبیر تجسمی جشنواره فجر در خصوص اهداف جشنواره‌ها گفت: هدف اصلی جشنواره‌ها معرفی هنر و هنرمند است. اما تلاش جشنواره فجر این است که خدمتی بزرگ به هنرمندان تجسمی ارائه و مسیر پیشرفت و فعالیت آنان را تحت تاثیر قرار دهد.

گفتنی است؛ نتیجه انتخاب اوليه آثار جشنواره تجسمی فجر، ٢٢ لغايت ٣٠ آذر ماه اعلام و آثار منتخب از سوم بهمن تا 4 اسفند ماه در مرکز فرهنگی هنری صبا، موزه هنرهای معاصر و فرهنگسرای نیاوران به نمایش گذاشته خواهند شد.

 

انتهای پیام/

 

جشنواره تجسمی فجر نیازمند حمایت بیشتر مسئولان فرهنگی

 

 



+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://www.yjc.ir/fa/news/6347916/انتقاد-دبیر-بخش-تجسمی-جشنواره-بین‌المللی-فجر-از-بی‌توجهی-مسئولان-به-این-هنر
بازدید: 18

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید




اخبار تصویری

Scroll to Top