• یکشنبه, ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 April 21
کد خبر: 404623
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ ۱۷:۵۲

رونق صنعتی کشور با سرمایه‌گذاری در پسکرانه بنادر‌ - ارگان هایی دریایی برای رشد بنادر، همکاری کنند

اخبار اقتصادی چه نیوز :

رونق صنعتی کشور با سرمایه‌گذاری در پسکرانه بنادر‌/ ارگان هایی دریایی برای رشد بنادر، همکاری کنند
به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری سازمان بنادر و دریانوردی، ابراهیم رزاقی در پاسخ به این سؤال که‌ بنادر کشور برای توسعه به چه نکاتی باید توجه کنند؟ بیان کرد:‌ یکی از بخش های اقتصادی که همواره روند توسعه‌ای خود را حفظ کرده، بنادر است؛ بندر یک بخش پویا است که اگر در جای خود قرار نگیرد و سرمایه‌گذار جذب نکند، موقعیت خود را از دست می‌دهد و کشورهای رقیب فرصت ها را از آن خود می‌کند.

وی با بیان اینکه بنادر فقط نقش تخلیه و بارگیری کالا ندارند، تصریح کرد: ما در ترانزیت کالا به کشورهای همسایه باید فعالانه عمل کنیم‌؛ در این حوزه یکی از کشورهای هدف «قطر» است.

رزاقی اضافه کرد: برای آنکه بتوان از صادرات کالا به کشورهای همسایه بهره‌مند شد می توان مدیریت کالاهای ارسالی و دریافتی را در یک اسکله و محوطه مشخص انجام داد.

وی افزود: نکته دیگری که در موضوع بنادر اهمیت دارد، توسعه پسکرانه بنادر است، یکی از دغدغه‌های دولت توسعه فعالیت های صنعتی است برای آنکه این توسعه رخ دهد سرمایه‌گذاری و حضور سرمایه‌گذاران در پسکرانه بنادر مهم است که به رونق تولید و صنعت کمک می‌کند.

وی تأکید کرد: وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت برای آنکه پسکرانه بنادر توسط سرمایه‌گذاران صنعتی مورد استقبال قرار گیرد باید برنامه‌ریزی و همکاری کنند.

تحلیل‌گر مسایل اقتصادی با بیان اینکه بنادر کشور به سمت نسل سوم شدن حرکت کردند و این امر بسیار مهم است، گفت: با هماهنگی ارگان‌های دریایی بنادر کشور رشد پیدا می‌کند و در نهایت شاهد رونق اقتصادی خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه ضرورت دارد بخش خصوصی داخلی با شرکای خارجی در بنادر کشور حضور یابد، اظهار داشت: بخش خصوصی داخلی با اطمینان از اینکه سرمایه‌گذاری او سوددهی بالایی دارد می‌تواند سرمایه‌گذاران خارجی را برای شراکت و همکاری دعوت کند.

انتهای پیام/+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 1

منبع: https://www.yjc.ir/fa/news/6666670/رونق-صنعتی-کشور-با-سرمایه‌گذاری-در-پسکرانه-بنادر‌-ارگان-هایی-دریایی-برای-رشد-بنادر-همکاری-کنند
بازدید: 24

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top