• دوشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - 2019 July 22
کد خبر: 415157
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۴ تیر ۱۳۹۸ ۲۳:۱۵

ظریف: - تیم ب - آمریکا را از مذاکره با ایران بیرون کشاند

«محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران در پیامی در توئیتر نوشت که «تیم ب» (بنیامین نتانیاهو، جان بولتون، بن زاید و بن سلمان) بودند که آمریکا را از مذاکره با ایران بیرون کشاندند.

وی در این پیام توئیتری نوشت: «می‌دانید چرا آن‌ها که ثابت شده از دیپلماسی نفرت دارند ناگهان به گفتگو علاقه‌مند شدند. یادداشت سال ۲۰۱۷ جان بولتون در خصوص نابودی برجام را بخوانید (+). ایران هرگز میز مذاکره را ترک نکرد. «تیم ب» در حالی که در حال توطئه برای جنگ بود، آمریکا را (از میز مذاکره) بیرون کشید.»

ظریف شب گذشته نیز در پیامی در توئیتر به سخنان ترامپ درباره حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس اشاره کرد و نوشت: «دونالد ترامپ صد در صد درست می‌گوید که ارتش ایالات متحده هیچ ربطی به خلیج فارس ندارد. خارج کردن نیروهایش (از خلیج فارس) کاملا در راستای منافع ایالات متحده و جهان است. ولی اکنون روشن است که "تیم ب" نگران منافع ایالات متحده نیست؛ آن‌ها از دیپلماسی بیزار و تشنه جنگ هستند.»

مقامات آمریکایی طی روز‌های اخیر بار‌ها مدعی شده‌اند که خواهان مذاکره با ایران هستند.

«برایان هوک» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز گذشته گفت که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا تمایل بسیاری دارد تا پای میز مذاکره با ایران بنشیند، با این وجود تأکید کرد که لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران مشروط به تحقق ۱۲ شرطی است که «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا قبلا اعلام کرده بود.

مقامات جمهوری اسلامی ایران ضمن رد هرگونه مذاکره با دولت ترامپ تاکید کرده‌اند گفتگو با دولتی که به تعهدات بین‌المللی خود پایبند نیست مفهومی ندارد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://parsine.com/fa/news/538406/ظریف-تیم-ب-آمریکا-را-از-مذاکره-با-ایران-بیرون-کشاند
بازدید: 4

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top