• جمعه, ۰۱ تیر ۱۴۰۳ - 2024 June 21
کد خبر: 409612
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۶ آذر ۱۳۹۷ ۱۳:۱۲

نکاتی برای دکوراسیون اتاق نشیمن 

اصول دکوراسیون اتاق نشیمن, راهنمای دکوراسیون اتاق نشیمن

اتاق نشیمن شما باید همیشه مرتب و پاكیزه باشد

 

اتاق نشیمن، بخشی از خانه است كه هم می تواند دكوراسیون تشریفاتی داشته و هم دكوراسیون خصوصی و نحوه چیدمان آن ارتباط كاملی با نحوه استفاده از آن دارد. به عبارت دیگر اتاق نشیمن باید راحت باشد و در عین حال برای برخی مواقع رسمی نیز مناسب باشد.

نكات فنگ شویی به شما كمک می كند تا تعادل درستی را در فضای اتاق نشیمن ایجاد كنید. اتاق نشیمن شما باید همیشه مرتب و پاكیزه باشد، تا هر كس كه وارد خانه تان می شود در آنجا احساس خوشایند و صمیمانه ای داشته باشد.

 

اتاق نشیمن با طراحی رسمی

برای ایجاد فضای رسمی در اتاق نشیمن بیشتر به عوامل یانگ «Yang» بپردازید. یانگ، شفافیت، تمركز، تشریفات، صراحت و ظرافت را نشان می دهد. با قرار دادن نیمكت چهارگوشه‌ در قسمت مركز اتاق برای نوشیدن قهوه، حالتی رسمی تر به اتاق‌ نشیمن دهید.

 

در گوشه های اتاق از آباژور، میزهای كوچک، گلدان سفالی برای گذاشتن گیاهی سبز در آن و زیرپایی استفاده كنید. برای ایجاد فضایی راحت در دل اتاق نشیمن رسمی می توانید از مبل های راحتی ولی كمی رسمی استفاده كنید. مبل ها را طوری بچینید كه مهمانان‌ بیشتر از آنكه حواسشان به پنجره و تلویزیون پرت شود، به هم توجه كنند.

 

اتاق نشیمن با طراحی غیررسمی و صمیمانه

اتاق نشیمن با طراحی رسمی باید وجود سبک «ین» Yin را انعكاس دهد. ین، نرمی، راحتی و وسعت را نشان می دهد. برای آنكه تأكید بیشتری روی «ین» داشته باشید، از پرده های ضخیم و سنگین، یک عدد قالیچه رنگی، كوسن های راحت و مبل های پشت بلند استفاده كنید. در صورت امكان از سیستم صوتی- تصویری و پیانو نیز استفاده كنید.

 

دکوراسیون اتاق نشیمن,دکوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن

از پرده های ضخیم ، یک قالیچه رنگی، كوسن های راحت و مبل های پشت بلند استفاده كنید

 

كفپوش اتاق نشیمن

با در نظر گرفتن این نكته كه اتاق نشیمن در خانه یک فضای عمومی به شمار می‌رود باید گزینه ای را در نظر بگیرید كه هم راحت باشد و هم با فضا تناسب داشته باشد. اگر می خواهید بیشتر وسایل شما جلب توجه كنند. مثل مبل ها و كمدها، از كفپوش هایی با طرح های ساده و كمرنگ استفاده كنید، مثل كفپوش هایی كه رنگ خاكی و خنثی دارند. كفپوش های چوبی همراه با یک قالیچه كوچک در وسط اتاق انتخاب خوبی است. برای ایجاد رنگ و لعاب بیشتر در فضای اتاق نشیمن می توانید از قالیچه رنگی استفاده كنید. كفپوش سرامیک سیاه در كنار مبلمان سفید جلوه ای بسیار لوكس و شیک به اتاق می دهد. استفاده از رنگ های آبی روشن و سفید باعث بزرگ تر به نظر رسیدن اتاق نشیمن می شود. این رنگ ها را می توانید با یک قالیچه قهوه ای رنگ كف زمین خنثی كنید و  فضا را دو چندان آرام بخش كنید.

 

ایده آل ترین فضا در خانه

اتاق نشیمن ایده آل ترین فضا در خانه برای شما و سایر افراد خانواده است تا از بودن در كنار هم لذت ببرید. اتاق نشیمن همانند قابی است كه بلافاصله یک عكس از خانواده گرفته و درون آن جا داده اید. برای دكوراسیون اتاق نشیمن بیش از هر چیزی باید به «راحتی» آن اهمیت دهید و از چیزهای شلوغ استفاده نكنید. تا می توانید از رنگ هایی با تُن های ساده استفاده كنید تا القا‌كننده حس آرامش بیشتری باشند. بهترین رنگ برای اتاق نشیمن‌ سفید، هلویی، كرم بژ، یاسی، بنفش و نارنجی بسیار ملایم است. برای زنده تر شدن اتاق نشیمن بهتر است كه دیوارها را با تابلوها و مجموعه های هنری مورد علاقه خود بپوشانید. تابلوها را به هیچ وجه در ارتفاع بلند آویزان نكنید و ارتفاع مناسب این كار را رعایت كنید. استفاده از یک قفسه كتاب كوچک اتاق نشیمن را واقعی تر جلوه می دهد.

 

نور و روشنایی اتاق نشیمن

چراغ اتاق نشیمن هم به عنوان یک منبع روشن كننده استفاده می شود و هم بیشتر از سایر چراغ ها جنبه دكوری دارد. روشنایی ها می توانند به طرز قابل توجهی رنگ و ظاهر اتاق را تغییر دهند. لامپی كه در سقف اتاق نصب شده است، افراد بیشتری را به اتاق نشیمن دعوت می كند. چراغ های آویزان از سقف تقریباً بهترین انتخاب برای روشنایی اتاق نشیمن محسوب می شوند.

 

بسته به استفاده ای كه از اتاق نشیمن می شود، می توانید از لامپ های پایه دار زمینی نیز استفاده كنید. اگر عادت به كتاب خواندن، مجله و روزنامه خواندن در اتاق نشیمن دارید می توانید در گوشه چپ و راست اتاق دو عدد چراغ پایه بلند زمینی بگذارید. چراغ های رومیزی مثل آباژورها نیز برای ایجاد نور ملایم و كم در اتاق به كار گرفته می شوند. چراغ های مونوریل این روزها در طرح ها و مدل های متفاوت ساخته می شوند.

 

اتاق نشیمن باید روشن باشد ولی نباید از نور آزاردهنده استفاده كنید. چراغ هایی كه نورهای رو به پایین دارند برای اتاق نشیمن مناسب تر هستند. بسیاری از متخصصان دكوراسیون، رنگ آبی، سفید و خاكی را در كنار هم بهترین رنگ برای اتاق نشیمن می دانند. البته این مسأله كاملاً سلیقه ای است. همه مردم رنگ های خاكی و قهوه ای را دوست ندارند. از طرفی رنگ سفید و سیاه برای اتاق نشیمن یک تركیب مدرن و شیك را ایجاد می كند.

 

پنجره ها و پرده

پنجره ها محل خوبی برای انعكاس نور به داخل اتاق نشیمن هستند ولی در عین حال سخت نگه داشتن پنجره ها برای رسیدن نور بیشتر، مناسب نیست، زیرا با نبودن پرده نور زننده ای وارد اتاق می شود و ممكن است هم چشم های شما را اذیت كند و هم به هنگام تماشای تلویزیون، نور بیرون در فضای داخل اتاق مشكل ایجاد كند.

 

استفاده از پرده های بسیار سنگین و لوكس نیز برای اتاق نشیمن توصیه نمی شود چرا كه این پرده ها مناسب اتاق پذیرایی هستند و قرار است در اتاق نشیمن احساس امنیت و راحتی و صمیمت داشته باشید به همین دلیل یک ردیف پرده معمولی كه بتوان آن را به راحتی این طرف و آن طرف كشید و نور اتاق را تنظیم كرد، بهتر است.

 

ایده هایی برای چیدمان اتاق نشیمن, فضای اتاق نشیمن
پیشنهادهایی برای دکوراسیون اتاق نشیمن, نکاتی برای چیدمان فضای اتاق نشیمن

ایده هایی برای دکوراسیون اتاق نشیمن

 

راهنمای دکوراسیون اتاق نشیمن, چیدمان اتاق نشیمن

فضای اتاق نشیمن

 

منبع : shooroshirin.irمنبع: http://www.beytoote.com/mode/decor/tips2-living-room3-decoration.html
بازدید: 1691

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top