• سه شنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 28
کد خبر: 412732
تاریخ انتشار: جمعه, ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۴۲
دسته: گردشگری
پرینت
ایمیل

لرد هاوو، جزیره ای زیبا با طبیعت دست نخورده

 

با مجله اینترنتی چه نیوز در تازه ترین مطالب گردشگری همراه باشید.

 


لرد هاوو,جزیره لرد هاوو,جزیره لرد هاوو استرالیا

جزیره لرد هاوو استرالیا

 

جزیره لرد هاوو، منطقه ای ثبت جهانی شده در کشور استرالیا می باشد. این جزیره کوچک با وجود وسعت کم، قطعه‌ای از بهشت است و گفته می شود این جزیره زیباترین جزیره استرالیاست. طبیعت و حیات وحش این ناحیه به دلیل جداافتادگی جزیره از باقی آبها زیستگاه تعداد زیادی گونه‌های گیاهی، جانوران آبزی و نیز پرندگان نادر است.

جزیره لرد هاوو استرالیا

جزیره لرد هاوو بخشی از ایالت نیو ساوت ولز و جنوبی‌ترین جزیره مرجانی کره زمین است. آب‌های این منطقه مربوط به دریای تاسمانی هستند که بین استرالیا و نیوزلند واقع است.  کوه لیدی برد ‎۷۷۷ متر و کوه گاور ۸۷۵ متر بر انتهای جنوبی جزیره مسلط اند.

 

جزیره لرد هاوو با شکل نامنظم هلال مانند که از باقی مانده ی گدازه‌های آتشفشانی به وجود آمده‌است در دریای تاسمان و بین استرالیا و نیوزلند قرار دارد.

لرد هاوو,استرالیا,لرد هاوو استرالیا

جاذبه‌های طبیعی جزیره لرد هاوو

 

زیبایی‌های جزیره لرد هاوو

همیشه جزیره ها به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارند تماشایی و جذاب بوده اند. قسمتی از خشکی با درختان سبز در احاطه دریا مطمئنن تصویری زیبا را به نمایش می گذارد. اما بعضی از جزیره ها هستد که از هم نام خود پیشی گرفته اند و مناظر دیدنی تر و متفاوتی را در معرض نمایش گذاشته اند که جزیره لرد هاوو استرالیا از همین نمونه می باشد.

 

ویژگیهای قابل توجه این مجموعه جزایر به گونه ای است که در ایام مختلف سال گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند. جزیره لرد هاوو با قلههای کوه پیکرتراشی شده که به طور چشمگیری از آبهایی به رنگ جواهر سربرآورده اند، مکان تضادهای خارق العاده است. 

 

این بهشت رویایی همواره، مکانی برای دوستداران ابی دریا و سبزی جنگل می باشد و تبدیل به مکانی حیرت انگیز در استرالیا شده است. همچنین تماشای حیات وحش جزیره  در خشکی و آب از فعالیت های اصلی توریست هاست.

جاذبه های گردشگری استرالیا,جزیره لرد هاوو,لرد هاوو

پوشش گیاهی و جانوری حیرت انگیز جزیره لرد هاوو

 

مساحت جزیره لرد هاوو

این جزیره حدود ۱۱ کیلومتر طول و بین ۲٫۸ کیلومتر و ۰٫۶ کیلومتر عرض دارد گسترده‌ای با مساحت ۱۶٫۵۶ را پوشش می‌دهد و بلندترین نقطه این جزیزه کوه گوور با ارتفاع ۸۷۵ متر است.

 

مجموعه جزیره‌های لرد هاوو شامل ۲۸ جزیره‌است که در سال ۱۹۸۷ به عنوان مکانی طبیعی و دارای جاذبه‌های متنوع و همچنین دارای جنگل‌های دست نخورده در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

لرد هاوو,جزیره لرد هاوو,دیدنی های استرالیا

تنوع مرجان‌های زیبای دریای لرد هاوو

 

تنوع گیاهی و جانوری لرد هاوو

طبیعت و حیات وحش این ناحیه به دلیل جداافتادگی جزیره از باقی آبها و زمین‌های استرالیا کاملا بکر و خاص خود می باشد. لرد هاوی بخاطر زیبایی و تنوع منحصر به فرد، ساختار زمین شناسی فوق العاده و مجموعه پرندگان نادر و زندگی گیاهی و دریازی آن در سال ۱۹۸۲در میراث جهانی ثبت شده است.

 

آبهای تمیز بلوری سرشار از زندگی دریازی و مرجانی نادر آن بعنوان بخشی از پارک دریازی جزیره لرد هاوو حفاظت می شود. لرد هاوو هرگز قسمتی از یک قاره نبوده و تقریبا نیمی از گیاهان محلی جزیره گیاهان بومی هستند.

 

یکی از مشهورترین آنها نخل کنتیا است که صادرات آن بعد از جهانگردی دومین صنعت بزرگ جزیره است. جزیره پروردگاه مهمی برای پرندگان دریایی و زمینی است، حدود ۴۰۰ گونه ماهی و ۸۰ گونه مرجان در آبهای اطراف جزیره یافت شده اند.

جزیره لرد هاوو,لرد هاوو,لرد هاوو استرالیا

در جزیره لرد هاوو تعطیلاتی رویایی را بگذرانید 

 

سفر به جزیره لرد هاوو

جزیره لرد‌هاو واقع در ۶۰۰ کیلومتری ساحل بندر مک‌کواری ایالت نیوساث‌ولز است که با دو ساعت پرواز از مرکز سیدنی به اینجا می رسید. تا زمان ساخت فرودگاه جزیره لرد هاوو در سال ۱۹۷۴ تنها راه دسترسی به جزیره راه دریایی یا توسط هواپیمای آب‌نشین از خلیج رز در سیدنی و فرود در تالاب بود.

 

در حال حاضر جزیره پروازهای روزانه ارائه می دهد اما همواره فقط ۴۰۰ بازدیدکننده در جزیره وجود دارد که با ساکنین آن جمعیت حدود ۳۵۰ نفر است. به این ترتیب لرد هاوو جزیره ای خلوت با زیبایی دست نخورده است. بین ماه‌های فوریه تا جون و سپتامبر تا دسامبر پروازهایی مستقیم از بندر مک‌کواری به این جزیره وجود دارد. سفر به این جزیره تعطیلات بسیار آرام بخشی را برای شما رقم می زند. 

 

شما می توانید علاوه بر قدم زدن روی شن های طلایی و تنفس اکسیژن خالص، با دوچرخه نیز دورتادور این جزیره چشم نواز بچرخید و لحظات خوشی را سپری کنید و یا از صخره های کنار جزیره عبور کنید و هیجان قرار گرفتن در ارتفاعی که زیر پایتان تا چشم کار می کند ابی دریا است وتفریحی مهیج را تجربه کنید.

 

آب زلال و شفافش بهشتی است برای دوستداران ورزش‌های آبی مانند شنا، موج سواری، کایاک سواری و غواصی. بخش هایی از جزیره به دلیل موقعیت قرار گیری ساحل و باد منطقه،‌ برای موج سواری و نیز موج سواری با کایت کاملا مناسب اند و تقریبا در تمام قسمت‌های جزیره می توانید ماهیگیری کنید. سواری با کایاک، قایق، انواع کروز دریایی، کوهنوردی،‌ پیاده روی، دیدار از جنگل ها و حیوانات از دیگر تفریحات جزیره می‌باشند. 

لرد هاوو,جزیره لرد هاوو,زیباترین جزیره های دنیا

ارتفاعات و مناظر دیدنی جزیره لرد هاوو

 

 


منبع: http://www.beytoote.com/iran/pastime/lord1-howe-island.html
بازدید: 748

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top