• جمعه, ۲۹ تیر ۱۴۰۳ - 2024 July 19
کد خبر: 429360
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ۱۲:۱۸

لاغری سریع ران ها با رژیم غذایی مناسب

لاغری سریع ران پا با روشهای خانگی, رژیم غذایی برای لاغر شدن ران پا, ورزش های موثر در لاغری ران های پا

برای لاغری سریع ران ها رژیم غذایی مناسب و صبحانه کامل تاثیر زیادی در پی دارند

 

رژیم غذایی و ورزش نقش چشمگیری در افزایش سوخت و ساز بدن ایفا می کنند. چربی های موجود در ران های پا در رده ی چربی های سخت قرار دارند که در راستای کاهش وزن، به پیروی از رژیم غذایی مناسب و ورزش های استقامتی نیاز دارند. در واقع اصلی ترین علت تجمع چربی در پایین تنه به عدم تحرک کافی و عدم برخورداری از صبحانه ی کامل اختصاص دارد.

علت چاق شدن ران های پا

چاقی گلابی شکل نوعی چاق رایج در بانوان است که به صورت انباشته شدن چربی در قسمت پایین تنه سبب اختلال در فرم اصلی بدن می گردد. در چاقی گلابی شکل فرم اندام های فوقانی بدن اعم از باسن، کمر، پا و ران نسبت به سایر قسمت های بدن دارای مقادیر فراوانی چربی است. 

 

مهمترین عامل در شکل گیری چاقی در ران پا، پهلو، شکم و باسن پیروی از رژیم غذایی نامناسب و عدم تحرک به شمار می رود. در واقع زمانی که غذا بیش از اندازه ی مورد نیاز بدن میل می شود، چربی های موجود در مواد غذایی در پایین تنه تجمع پیدا می کنند. احتمال شکل گیری ران های چاق در بانوان به مراتب بیشتر از آقایان است. 

 

نخستین عامل چاق شدن موضعی، عدم صرف صبحانه است. علاوه بر این، فاصله ی مدت زمان صرف شام تا خواب نیز حائز اهمیت است. بهتر است بدانید مناسب ترین زمان برای صرف وعده ی غذایی شام، حداقل سه ساعت قبل از خواب است. 

توصیه می شود میزان وعده های غذایی روزانه را در حد اعتدال نگه دارید و از میل کردن یک وعده ی غذایی به مقدار فراوان پرهیز نمایید. 

 

برای لاغرشدن ران ها چه بخوریم, لاغری ران با رژیم غذایی, لاغری سریع ران ها با رژیم غذایی

عدم تحرک کافی به علاوه رژیم غذایی نامناسب علت ایجاد چربی در قسمت ران ها هستند

 

رژیم غذایی مناسب در خصوص لاغر شدن ران پا

مناسب ترین رژیم غذایی در خصوص لاغر شدن ران پا پیروی از رژیم غذایی لاغری است. در یک رژیم غذایی استاندارد می بایست میزان کالری دریافتی بدن کمتر از میزان کالری هایی باشد که در طول روز جذب بدن می گردد. 

 

به طور مثال، یک کیلو چربی دارای 7500 کیلو کالری است. در صورتی که قصد دارید این میزان چربی در بدن سبب چاقی نگردد، می بایست 7500 کیلو کالری را بسوزانید. 

بهترین رژیم غذایی که سبب تسریع روند لاغر شدن ران های پا می شود، دارای صبحانه ی کامل است. 

 

متداول ترین روش نیز در خصوص کاهش اشتها، افزایش مقادیر حجم آب مصرفی به صورت روزانه است. در واقع با پر شدن معده از مایعات به ویژه آب میل صرف غذا در فرد کاهش پیدا می کند و زمینه ی دریافت کالری کم فراهم می شود. 

 

بی شک غذاهایی که از ارزش غذایی مناسبی برخوردار نیستند، سبب تضعیف سیستم ایمنی بدن و تجمع کالری می شوند. تنقلات یکی از خوراکی های پر کالری به شمار می رود که در رژیم غذایی مناسب منع مصرف دارد.

 

خودداری از مصرف غذاهای لذیذ امری ناخوشایند و سخت است که سبب فشار به فرد می شود. شما می توانید با آگاهی از میزان کالری های غذاهای مختلف، به انگیزه ی عدم مصرف مواد غذایی دست پیدا کنید. 

 

کره ی بادام زمینی

کره ی بادام زمینی نوعی چربی سوز مقوی محسوب می شود که با طعم شیرین، مناسب ذائقه های شیرینی پسند است. کره ی بادام زمینی سرشار از پروتئین است که به عنوان تقویت کننده ی ماهیچه های بدن سبب افزایش میزان تستوسترون می گردد. 

 

برای لاغرشدن ران ها چه بخوریم, لاغری ران با رژیم غذایی, لاغری سریع ران ها با رژیم غذایی

کره بادام زمینی به عنوان چربی سوز مقوی تاثیر ویژه ای در لاغری سریع ران ها دارد

 

مصرف لبنیات کم چرب

لبنیات اعم از شیر، ماست و پنیر دارای مقادیر فراوانی کلسیم هستند. کلسیم در کاهش سلول های چربی و کاهش وزن به ویژه در بانوان دارای پوکی استخوان نقش چشمگیری دارد. 

 

البته توجه داشته باشید که می بایست در رژیم غذایی از لبنیات کم چرب دارای 1 الی 2 درصد چربی بهره بگیرید. علاوه بر این بهتر است بدانید کلسیم مورد نیاز بدن افراد بالای 9 سال به وسیله ی مصرف 3 پیمانه ماست به صورت روزانه تامین می شود. 

 

تخم مرغ

تخم مرغ به عنوان یک بمب پروتئین نقش چشمگیری در تسریع روند لاغری ران پا ایفا می کند. مصرف متعادل تخم مرغ، زمینه ی چربی سوزی را فراهم می سازد و وضعیت ماهیچه های بدن را بهبود می بخشد. 

 

نوشیدن چای سبز

چای سبز سرشار از پلی فنول است. پلی فنول از سلول های بدن در برابر رادیکال ها آزاد محافظت می کند. علاوه بر این، چای سبز منبع آنتی اکسیدان به شمار می رود. 

بهتر است بدانید در هر لیتر چای سبز معادل 1 الی 2 کیلو کالری وجود دارد. 

 

گریپ فروت

گریپ فروت یکی از میوه های برقرار کننده ی تعادل در متابولیسم بدن است که با تنظیم قند خون و کاهش میزان انسولین سبب تاثیر گذاری مثبت در سیستم ایمنی بدن می گردد. 

 

مصرف آجیل

آجیل نوعی میان وعده ی مناسب و پر قدرت در راستای چربی سوزی ران پا به شمار می رود. در میان انواع آجیل متعدد، بادام علاوه بر ارتقای متابولیسم بدن، دارای خواص کاهش اشتها و تقویت عضلات می باشد. 

لازم به ذکر است به منظور تاثیر گذاری مناسب ، توصیه می شود بادام با پوست میل شود. 

 

افزایش میزان مصرف کربوهیدرات

بدن انسان کربوهیدرات های موجود در مواد غذایی را به گلیکوژن مبدل می سازد. در طی این روند مقداری آب در کبد و عضلات ذخیره می گردد. لذا با مصرف مداوم کربوهیدرات، آب مورد نیاز بدن فراهم می شود. 

 

عده ای از مردم به اشتباه مصرف کربوهیدرات را کاهش می دهند و با افت ناگهانی وزن رو به رو می شوند. این در حالی است که پرهیز از مصرف کربوهیدرات و غلات آثار مخربی در بدن ایجاد می کند و به صورت مستقیم مانع جذب مواد معدنی در بدن می گردد. 

 

نوشیدن قهوه

قهوه به موجب برخورداری از کافئین سبب افزایش متابولیسم و سرعت سوخت و ساز چربی در بدن می شود. با مصرف روزانه ی یک فنجان قهوه، موتور چربی سوزی بدن فعال می گردد. 

 

با مصرف قهوه، هورمونی به نام گاسترین در بدن آزاد می شود. این هورمون توسط معده ترش می گردد و فعالیت روده ی بزرگ را تسریع می بخشد. لذا با حرکت روده، روند هضم غذا تسریع پیدا می کند و با دفع مواد غذایی از بدن کاهش وزن شکل می گیرد. 

 

بهتر است بدانید مصرف 4 الی 6 فنجان قهوه در طول روز سبب ترشح ماده ای شیمیایی انرژی زا به نام آدرنالین در بدن می گردد که در مقادیر فراوان زمینه ی خستگی و بی حالی فرد را فراهم می کند. 

علاوه بر این، مصرف بی رویه ی قهوه می توان موجب شکل گیری عصبانیت، اضطراب، اختلال در روند خواب، افزایش فشار خون، کاهش میزان جذب آهن و ترش کردن معده گردد. 

 

در ادامه رژیم غذایی مناسب در خصوص لاغری ران های پا را ذکر می کنیم:

• مصرف روزانه ی سبزیجات

• مصرف انواع میوه دارای فیبر اعم از آووکادو، بلوبری، تمشک، توت فرنگی، بامیه، لوبیا و نخود فرنگی

• بهره گیری از گوشت به ویژه گوشت های سفید مرغ، بوقلمون و ماهی نظیر ساردین، خال مخالی، قزل آلا

• مصرف تخم مرغ

• مصرف حبوبات نظیر عدس و لوبیا به موجب برقراری هضم یکنواخت و تقویت ماهیچه 

• مصرف غلات سبوس دار به موجب برخورداری از خاصیت جلوگیری کننده ی ذخیره ی چربی

• مصرف برنج قهوه ای 

• حذف غذاهای دارای قند از برنامه ی غذایی

• پرهیز از مصرف غذاهای چرب اعم از پیتزا، ساندویچ های متشکل از سوسیس و کالباس

 

لاغری سریع ران ها با رژیم غذایی, لاغری ران ها, تغذیه لاغری ران ها

برای لاغری سریع ران ها با رژیم غذایی ، کربوهیدرات را از برنامه غذایی حذف نکنید

 

سبک غذای سالم

همان طور که بیان کردیم نخستین عامل چاق شدن موضعی بدن، عدم صرف صبحانه است. توصیه می شود در وعده ی غذایی صبحانه ترکیب کره با عسل را حذف کنید و ما به ازاء آن، از تخم مرغ آب پز، کره ی بادام زمینی، پنیر کم چرب، گردو، نان سبوس دار یا جو به اندازه ی کف دست استفاده کنید.

 

به منظور پاک سازی دستگاه گوارش و تسریع روند چربی سوزی، روزانه قبل از صرف صبحانه به صورت ناشتا، یک لیوان آب جوش ولرم را با لیمو ترش تازه ترکیب کنید و میل نمایید. 

به طور کلی مواد غذایی دارای کربوهیدرات و پروتئین روند سوخت و ساز بدن را تسریع می بخشند. لذا یک وعده ی غذایی مناسب حاوی مقادیری کربوهیدرات و پروتئین است. 

 

در هنگام ظهر گوشت قرمز بدون چربی یا مرغ را به همراه یک کفگیر برنج نوش جان کنید. توجه داشته باشید که ران مرغ دارای مقادیر فراوانی چربی است و گزینه ی مناسبی برای کاهش وزن به شمار نمی رود. لذا به جای ران مرغ، از سینه ی مرغ به همراه سالاد کاهو یا سبزی بهره بگیرید. 

 

قبل از فرا رسیدن ساعت 9 شب، به منظور فراهم آوری زمینه برای سوخت و ساز غذا و هضم غذا، در راستای صرف وعده ی شام اقدام نمایید. 

شما می توانید در وعده ی غذایی شام از تخم مرغ آب پز یا یک کفگیر ماکارونی به همراه سالاد استفاده کنید. 

 

ورزش های موثر در لاغری ران های پا

بی شک کاهش حجم و میزان وعده های غذایی در مدت زمان طولانی بازدهی مناسب دارند. چربی های تجمع یافته در پایین تنه به ویژه ران و باسن، سخت ترین چربی در بدن به شمار می روند که در کنار رژیم غذایی نیازمند انجام ورزش های استقامتی و هوازی هستند. 

 

در ادامه ورزش های موثر در لاغری ران های پا را ذکر می کنیم:

• پیاده روی تند به صورت روزانه در مدت زمان 30 الی 90 دقیقه

• دوچرخه سواری

• لانگ تناوبی اسکوات

• بالا رفتن از پله ها به منظور افزایش استقامت و فرم دهی به پایین تنه

• استپ تک پا دمبل

• لیفت پشت پا دمبل

• سومو درجا

• بورپی

• کوهنوردی

 

منبع : بیتوته

 


منبع: https://www.beytoote.com/health/dietary/fast-weightloss02-diet.html
بازدید: 4339

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top