• جمعه, ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - 2022 December 02
کد خبر: 429576
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ۲۳:۲۴

خرید دماسنج طبی جیوه ای ساده

خرید دماسنج طبی جیوه ای ساده

معمولا اولین کاری که در مراقبتهای بهداشتی برای تعیین سطح بیماری افراد انجام می گیرد سنجش دمای بدن آنها به وسیله دماسنج طبی و گرفتن فشار با فشارسنج دیجیتالی می باشد چون زمانی که عوامل بیماری زا وارد بدن می شوند در مرحله اول سیستم ایمنی دمای بدن را بالا برده تا این میکروب و ویروسها کشته شوند پس بالا بودن دمای بدن اولین نشانه بیماری است. اعداد نوشته شده بر روی استوانه دماسنج براساس مقیاس سلسیوس بوده که معمولا دمای بدن افراد سالم بین ۳۵ تا ۳۷ درجه سلسیوس است که البته میزان این دما با توجه به سن فرد، میزان فعالیت، مواد خوراکی استفاده شده و روش اندازه گیری می تواند کمی متفاوت باشد که نگرانی برای شما به همراه ندارد.

خرید دماسنج طبی جیوه ای ساده

اگر می خواهید همیشه در منزل یک نمونه دماسنج دقیق و ارزان قیمت داشته باشید تا در صورت لزوم به راحتی در دسترس اعضای خانواده باشد باید اقدام به خرید دماسنج طبی درجه یک نمایید تا نیاز شما را برطرف کند در زمان انتخاب دماسنج باید نکاتی ریزی را مد نظر داشته باشید اول اینکه باید در ابتدا تصمیم بگیرید که یکی از مدل معمولی یا دیجیتال را انتخاب کنید که دماسنج دیجیتال قیمت بیشتری داشته ولی قابلیت و مزیت آن به طبع بیشتر است.

با تلاش نخبگان عزیز دماسنجهای دیجیتال محیطی وارد بازار شده اند که اندازه بزرگ تری داشته و با باتری کار می کنند و دما محیط را به سرعت نمایش داده و خود به صورت خودکار خاموش می شوند که خرید آنها ارزش زیادی دارد البته این نوع دماسنج خود یک نمونه از دماسنجهای طبی می باشند.

دماسنج طبی جیوه ای

از بین دماسنجهای طبی مختلف موجود در بازار دماسنج طبی جیوه ای شاید اولین نوعی از این کالا باشد که با نام بردن از آن در ذهن ما تداعی می شود. این دماسنجها از دو قسمت اصلی در بدنه شیشه ای خود تشکیل شده اند که عبارت است از قسمت مخزن و یک لوله بسیار باریک مدرج که به یکدیگر متصل اند. در قسمت مخزن مقدار مشخصی از فلز جیوه قرمز قرار می گیرد. با قرار دادن این قسمت در مجاورت بدن برای اندازه گیری دما فلز داخل مخزن گرم شده و منبسط می شود و در نتیجه حجم داخل میله مدرج را بسته به دمایش پر می کند. در مرحله بعدی نیز با توجه به سر حدی که جیوه میله را پر کرده، عدد آن را می خوانیم و دما اندازه گیری می شود.

لازم است بدانید دماسنج طبی جیوه ای بیشتر به صورت زیر زبانی مورد استفاده قرار می گیرند. به این صورت که در انتهایی ترین قسمت زیر زبان قرار می گیرد و به آن زمان می دهیم تا سطح جیوه به ثبات برسد و بعد عدد را می خوانیم. این نوع دما سنج برای کودکان نیز کاربرد بسیار زیادی دارد. این گونه از دما سنجها علیرغم شرایط کاربری آسان و پر کاربرد بودنشان به علت شیشه ای بودن بدنه شان و محتمل بودن خطر خرد شدن آن با گاز گرفتن کود می توانند با دما سنجهای نواری جایگزین شوند که البته این نوع دما سنجها دقت اندازه گیری کمتری دارند. شما خریداران گرامی برای تهیه این محصولات علاوه بر مراجعه حضوری به تمام داروخانه های بزرگ کشور، می توانید تمامی انواع این کالا را در وب سایتهای این مجموعه دیدن فرمایید و با مقایسه مشخصات آنها و خرید راحت تر آنها را در اسرع وقت درب منزل تحویل بگیرید.

دماسنج طبی جدید

همانطور که در مطالب قبلی مشاهده کردید جیوه قرمز 100 محصولی خطرناک و دردسر ساز است از این رو در دماسنج طبی جدید به جای جیوه عمدتا از رزین استفاده می شود که دیگر درصورت آسیب دیدگی مشکلات دماسنج جیوه را نداشته باشد. همچنین جالب است بدانید دماسنج طبی گرچه عمدتا در مدلهایی تولید می شود که از طریق دهان دما را اندازه می گیرد اما مدلهای جدیدتری از این محصولات تولید شده است که با استفاده از امواج مادون قرمز از طریق گوش و نمونه های دیگر آن می تواند از طریق پیشانی دما را اندازه بگیرد که این مدلها دماسنجهای کریستال مایع هستند.

محصولاتی که برای استفاده خانگی و افراد بی تجربه تولید می شوند معمولا می بایست تا حدالامکان کاربری آسانی داشته باشند، دماسنج طبی ساده ساخته می شود تا توسط افراد در خانه برای اندازه گیری دمای بدن خود یا خویشاوندان در زمانهای غیر ضروری استفاده شود، برای مثال عمده کاربرد این دماسنجها تشخیص سرماخوردگی است و در همین دوران کرونا بسیار کاربردی هستند زیرا می توانند با نشان دادن درجه حرارت بدن نیاز به بستری شدن در بیمارستان را به اعضای خانواده هشدار دهند. همچنین در هنگام استفاده از دماسنجهای طبی باید بدرستی و هوشیاری از این ابزار استفاده شود و از وارد کردن ضربه به صفحه آن باید خودداری کرد، زیرا عموما ماده داخل این دماسنج جیوه است که فلزی مایع و سمی بشمار می رود و نباید باسطح بدن تماس یا وارد دهان شود.


 

بازدید: 68
Scroll to Top